Достигнућа

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 19. Mart 2023 14:03 Категорија: Достигнућа

На данашњем Окружном такмичењу из енглеског језика у ОШ " Свети владика Николај" у Брадарцу, ученик наше школе, Марко Плавшић 8/2, освојио је друго место.
Наставница Марија Богомировић.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 19. Mart 2023 07:49 Категорија: Достигнућа

У ОШ "Доситеј  Обрадовић у Пожаревцу 18.3.2023. године, одржано је Окружно такмичење из математике.
Учествовало је око сто педесет ученика од трећег до осмог разреда.
У веома јакој конкуренцији ученици наше школе су остварили изузетне резултате. а неки од њих се пласирали се на Републичко такмичење.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 19. Mart 2023 07:29 Категорија: Достигнућа

У суботу 18. 3. 2023. у ОШ " Свети владика Николај у Брадарцу, ученица осмог разреда наше школе, Василија Љубисављевић  је освојила треће место. Ученица се пласирала на Републичко такмичење.
Са ученицом је радила њена наставница француског језика Драгана Бранковић.

ОКРУЖНО ТКМИЧЕЊЕ У ФУТСАЛУ

Датум: 19. Mart 2023 07:17 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу у футсалу у "Спортском центру" Пожаревац 16.3.2023.године, наша школа је од осам екипа освојила прво место и остварила  пласман  на међуокружно такмичење.
Екупа ОШ " Бата Булић" била је у следећем саставу:
Василије Марковић, Срећко Јовановић, Топлица Становић, Михајло Угриновић, Петар Росић, Урош Јовић, Вукашин Микићевић, Стеван Владић, Данило Николић и  Лазар Муждало.
Наставник Драган Стајић.
Честитамо!

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 16. Mart 2023 23:57 Категорија: Достигнућа

Данас је у нашој школи традиоционално реализовано Међународно математичко такмичење "Кенгур без граница."
Истог дана ученици из целог света у преко деведесет држава решавају исте проблемске задатке и са истим циљем популаризације математике и што успешније примене стечених математичких знања.
На такмичењу је учествовало двадесет девет ученика наше школе од петог до осмог разреда.

ЕКИПНО ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 13. Mart 2023 18:45 Категорија: Достигнућа

У недељу 12.3.2023.године наша школа је била домаћин Окружног такмичење у шаху у екипној категорији.
Поред наше школе учествовало је још пет екипа:
ОШ " Јован Шербановић" Рановац, ОШ "Професор Брана Пауновић" Рашанац, ОШ " Краљ Александар" , ОШ "Доситеј Обрадовић" И ОШ "Десанка Максимовић" Пожаревац.
На самом почетку се присутнима обратио директор наше школе и пожелео много успеха такмичарима.
Чланови екипа су озбиљно приступили задатку и трудили се се да постигну што успешније резултате. Игру су све време пратиле судије из Пшжаревца и Петровца и све је протекло у најбољем реду и пропозицијама,а пре свега у фер игри и лепом дружењу такмичара.
Најбоље екипе су награђене пехарима које нам је обезбедила Дирекција за омладину и спорт Петровац на Млави и дипломама.
Екипу наше школе представљали су : Игњат Гомилановић, Миа Илић, Ања Гајић, Искра Белић, Ађела Кринуловић, Растко Лазаревић, Урош Љубомировић и Алекса Стефановић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 13. Mart 2023 14:19 Категорија: Достигнућа

У недељу 12.3.2023.године одржано је Општинско такмичење из гографије  у ОШ " Бранко Радичевић" у Мелници.
Наши ученици су освојили одличне резултате и пласирали се на Окружно такмичење.
Са ученицима је на такмичењу била њихова наставница географије Маријана Муљајић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ

Датум: 13. Mart 2023 05:50 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из техникеи технологије одржано је у петак 10.3.2023. године у ОШ " Јован Шербановић" у Рановцу.
Учествовали су ученици петог и шестог разреда наше школе, постигли одличан успех и пласман на окружно такмичење..

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 12. Mart 2023 08:15 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење у шаху  одржано јеу суботу 11.3.2023.године у ОШ "Краљ Александар" у Пожаревцу,
Учествовало је преко четрдесет ученика наше школе са наставником шаха и координатором шаховске секције Борком Милошевићем.
Ућествовали су ученици од првог до осмог разреда. Такмичење је организовано по разредима у категоријама девојчица и дечака у седам шаховских партија.
На такмичењу смо били веома успешни и освојили много награда, а сви ученици који су освојили прва места се пласирали на Републичко такмичење.
Укупно сммо освојили осамнаест награда ,па смо тиме и прво место у округу по броју освојених награда.
 Ученици којису освојили прва места су се пласирали на Републичко такмичење..

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 12. Mart 2023 08:10 Категорија: Достигнућа

У ОШ "Краљ Александар" у Пожаревцу одржано је у суботу 11.3. 2023.године Окружно такмичење из физике.
Учетвовало је пет наших ученика : Анђа Рајић, Лана Трујић, Растко Лазаревић и Алекса Стефановић шети разред и Игњат Гомилановић осми разред. са њиховом наставницом Иваном Љубић Toдоровић.