Достигнућа

РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 22. April 2024 11:38 Категорија: Достигнућа

На математичком такмичењу " Кенгур без граница" ове школске године, постигли смо следеће резултате:

• Прво место и пласман на републичко такмичење Мила Гомилановић 6-1
  • Похвала:
  • Алекса Стефановић  7-1
  • Анђелија Милосављевић 8-4

РЕЗУЛТАТИ МАТЕМАТИЧКОГ ТАКМИЧЕЊУ МИСЛИША

Датум: 22. April 2024 09:02 Категорија: Достигнућа

На математичком такмичењу  "Мислиша" наши ученици су и ове године постигли одличне резултате.
Трећа награда :

• Мила Гомилановић 6/1
  • Сава Милиић 4/4
Похвала:
  • Ања Цветојевић 4/2
  • Вук Вујовић  5/3
  • Мила Гомилановић 6/1
  • Алекса Стефановић 7/1
  • Анђелија Милосављевић 8/4

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Датум: 21. April 2024 22:07 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу у шаху, одржаном у Младеновцу 6.4.2024. године у ОШ " Момчило Живојиновић" наши ућеници су остварили запажене резултате. На такмичењу је учествовало око хиљаду учесника из целе Србије.
Четврто место заузео је ученик Сава Милић 4/4
И остали наши ученици : Даница Стојковић - први разред, Теа Марковић - трећи разред, Софија Јанковић - други разРЕред, Вук Вујовић - пети разред, Искра Белић и Алекса Стефановић - седми разред, остварили су велики број победа и веома добар пласман.
На такмичењу је учествовало око хиљаду учесника из целе Србије.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 21. April 2024 20:53 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из биологије наши ученици су остварили веома добре резултате.

• Ђурђа Михајловић 5/4 освојила је треће место.
  • Мила Гомилановић 6/1 освојила је друго место.
  • Анђелија Милосављевић 8/4 освојила је треће место и пласман на републичко такмичење.
Честитамо!

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ

Датум: 21. April 2024 17:32 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из технике и технологије наши ученици су остварили следеће резултате:

Дисциплина - аутомоделарство:

• Друга награда Матија Којић 6/1
  • Трећа награда Михајло Којић 6/1
 Дисциплина - авиомоделарство:
  • Трећа награда Анђелка Штрбац 6/4
Честитамо ученицима

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 09. April 2024 13:36 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из српског језика одржаном  у ОШ " Десанка Максимовић" у Пожаревцу, наше ученице су постигле
веома успешне резултате.
Прво место Мила Гомилановић 6/1 (Наставница Љубица Стојиловић)
Треће место Магдалена Милошевић 6/3 (Наставница Гордана Кнежевић)

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РУКОМЕТУ

Датум: 03. April 2024 11:40 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу у рукомету одржаном у Спортском центру " Драгутин Томашевић " у петак 29. марта 2024. године у конкуренцији основних школа општине Петровац на Млави , екипе наше школе у категорији девојчица и категорији дечака, освојиле су прво место и  награђене пехарима.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ

Датум: 01. April 2024 13:42 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу рецитатора, одржаном 30.3.2024.године у Културно просветном центру, међу тридесет три такмичара од првог до осмог разреда такмичило се и шест ученика наше школе.
У категорији млађих ученика треће место освојила је Лена Чукић 4/3 ( Учитељица Виолинка Динић)
У  kaтегорији старијих ученика друго место освојила је Јана Траиловић 8/4 ( Наставница Јулијана Дамњановић).

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА

Датум: 01. April 2024 05:36 Категорија: Достигнућа

Међународно математичко такмичење "Кенгур без граница" традиционално је одржано у нашој школи 21.3.2024.године за ученике од петог до осмог разреда.
Истог дана ученици из целог света у преко деведесет држава решавају исте проблемске задатке и са истим циљем популаризације математике и што успешније примене стечених математичких знања.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ

Датум: 30. Mart 2024 00:22 Категорија: Достигнућа

И ове школске године, најбољи рецитатори наше школе, пласирали су се на општински ниво такмичења у рецитовању.
Школско такмичење за ученике старијих разреда одржано је 21.3.2024.годне у школској библиотеци.
Учествовали су ученици од петог до осмог разреда. Трочлани жири који су чиниле наставнице српског језика и књижевности одабрао је три најбоља рецитатора.
Прво место - Јана Траиловић 8/4 ( Наставница Јулијана Дамњановић)
Друго место - Неда Војиновић 7/1 ( Наставница Јулијана Дамњановић)
Треће место - Нера Пацикас 5/2 ( Наставница
Такмичење за ученике млађих разреда одржано је 22.3.2024. године,а три најбоља рецитатора
 награђена дипломама.
Прво место - Захарије Ранђеловић 3/1 ( Учитељица Мирјана Јовановић)
Друго место - Лена Чукић 4/3 ( Учитељица Виолинка Динић)
Треће место- Дуња Димитријевић 4/2 ( Учитељица Биљана Животић)
Честитамо пбедницима, али и свим осталим учесницима који су се заиста потрудили да на најбољи начин представе одабране рецитације.