НОВОГОДИШЊИ ВАШАР

Датум: 31. Decembar 2022 16:28 Категорија: Новости

Традиционални хуманитарни Новогодишњи вашар је одржан у нашој школи у среду 28.12. 2022. .године на велику радост и купаца и продаваца. Новогодишњи производи су били изложени у холу школе и трпезарији, а излагали су ученици другог и четвртог разреда, ученици старијих разреда и Ученички парламент.
И на овом вашару ученици су показали много маштовитости, креативности и воље  да уз велики осмех и много радости покажемо колико смо хумани и колико волимо једни друге.

НАША ШКОЛА - НАШ ДОМ

Датум: 19. Decembar 2022 11:29 Категорија: Новости

У петак 16. децембра за врме првог часа у нашој школи је реализована акција чишћења  и уређења  учионица под слоганом "Наша школа - наш дом",
Циљ акције је да подигнемо свест ученика о њиховој одговорности у одржавању хигијене школског простора, да је школа њихов други дом и да треба да га направимо што пријатнијим амбијентом за учење и боравак.
Ученици од првог до осмог разреда су реквизитима за чишћење. које су понели од куће, првог часа са наставницима сређивали кабинете у којима су имали час,
У учионицама је владала радна атмосфера и сви су вредно и радо учествовали у сређивању учионица.
Потрудићемо се да наставимо са оваквим активностима.
Школа је данас била поносна на нас!

РЕВИЈА МИНИ РУКОМЕТА

Датум: 16. Decembar 2022 11:26 Категорија: Новости

Овогодишња " Ревија мини рукомета" одржана је 16.12. 2022. године у Спортском центру " Драгутин Томашевић" под слоганом "  Деца не треба да играју рукомет, већ да се играју рукомета." Учествовали су ученици млађих разреда матичне школе и подручних одељења.
Ревија је почела у 9 часова,уз поздрав директора школе Ивана Радосављевића и реализована по тачно утврђеној сатници. Екипе су биле распоређене по разредима.
Утакмице су протекле у фер игри, тимском духу, веселим повицима навијача са трибина, шаренилу навијачких транспарената, а пре свега у лепом дружењу, радости свих присутних.
У 12:15 часова обављено је постројавање свих екипа, подељене су дипломе и медаље уз заједничко фотографисање и задовољство  и радост које у деци једино лопта и игра могу да пробуде.

НАШ ПЕСНИК ЉУБИВОЈЕ РШУМОВИЋ

Датум: 15. Decembar 2022 12:19 Категорија: Новости

"ДЕЦИ НА ДАР" је у среду 14.12.2022. године своје стихове поклонио наш песник Љубивоје Ршумовић.
Народна библиотека "Ђура Јакшић" организовала је ученицима дружење са песником Љубивојем Ршумовићем  у Спортском центру  "Драгутин Томашевић", поводом Дана библиотекара.
Песме уз које су одрастале многобројне генерације изазвале су поново радост и осмехе наших ученика.

ДАН БОРБЕ ПРОТИВ AIDS-a

Датум: 14. Decembar 2022 22:04 Категорија: Новости

Првог децембра 2022. године обележен је Светски дан борбе против АИДС- а и у нашој школи. Чланови Ученичког парламента су  у сарадњи са Црвеним крстом Петровац учествовали у акцији дељења промотивног материјала и посетили часове ученика седмог и осмог разреда са циљем подсећања на важност овог датума и освешћивања ученика о тежини ове опасне болести, као и мерама заштите од ње. Уеници су активно учествовали у дискусији, а чланови парламента одлично обавили свој задатак.

ШКОЛСКО ТАКMИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 14. Decembar 2022 19:19 Категорија: Новости

У петак 9.12. 2022.године  одржано је школско такмичење из математике за ученике од трећег до осмог разреда. Ученици су радили задатке у школској трпезарији  и у учионицама  у присуству дежурних учитеља и наставника. Такмичење је одлично реализовано и протекло у најбољем реду, а ученици се трудили да реше и најсложеније  задатке и тако се пласирају за општинско такмичење.
Навијамо за њих !

РАДИОНИЦА ВЕЖЕЊА И ТКАЊА

Датум: 13. Decembar 2022 12:23 Категорија: Новости

У нашој школи се сваког четвртка у школској трпезарији реализује радионица веза и ткања у сарадњи са локалном заједницом и Колом српских сестара за ученике тећег и четвртог разреда.  Чланице Кола српских сестара обучавају ученике старим занатима . Ученици су се одазвали у великом броју и веома заинтересовано учествују у активностима, правећи занимљиве продукте вежења и ткања.

ОБУКА ЗАПОСЛЕНИХ ИЗ ОБЛАСТИ ПРОТИВПОЖАРНЕ ЗАШТИТЕ

Датум: 13. Decembar 2022 11:44 Категорија: Новости

Дана 2.12.2022.године одржано је предавање и упознавање запослених  ОШ"Бата Булић",  са опасностима од пожара и експлозије на радном месту, начином спровођења мера заштите од пожара, одговорношћу због непридржавања прописаних мера, употребом уређаја, опреме и средстава за гашење пожара, као и поступком у случају појаве пожара у објекту Основне школе " Бата Булић" из Петровца на Млави.
Обуку су реализовали чланови добровољног ватрогасногг друштва Пожаревац,
Сви запослени радници школе су присуствовали предавању и положили тест, тако да је обука успешнореализована.

Прославе рођендана у школи

Датум: 15. Novembar 2022 15:28 Категорија: Новости

У ОШ " Бата Булић" поново можете славити рођендан свом детету.
Термини су суботом и недељом од 12 - 14 часова и од 15 - 17 часова.
За све информације и заказивање обратите се вашем учитељу или секретарици школе ( 012/ 71-6-249)

Одговоран однос према здрављу-тематска настава

Датум: 27. Oktobar 2022 11:47 Категорија: Новости

У свим одељењима трећег и четвртог разреда наше школе одржана је тематска настава под називом "Одговоран однос према здрављу", у петак 21. 10.2022. године.
Ученици су поновили знања о значају воћа и поврћа у исхрани, упознали неке од заразних болести, начине како да се брину о себи и сачувају друге, упознали неке лековите биљке и њиову улогу у заштити здравља. Такође су радили увиђању повезаности духовног и телесног здравља и примени наученог у свакодневном животу. У четвртом разреду посебно је био акценат на менталном здрављу.