Тематска настава Бонтон

Датум: 19. April 2018 14:55 Категорија: Новости

Данас је у одељењима првог разреда матичне школе реализована тематска настава Бонтон.

Сајам образовања

Датум: 18. April 2018 13:24 Категорија: Новости

Данас је у спортској хали у Петровцу на Млави, у организацији Основне школе Бата Булић, одржан други по реду Сајам средњих школа.

Семинар Тематски дан

Датум: 15. April 2018 10:21 Категорија: Новости

Тим за реализацију тематске наставе и огледно - угледних часова обезбедио је за заинтересоване наставнике бесплатан семинар Тематски дан - наставник практичар и истраживач.

Пробни завршни испит

Датум: 13. April 2018 15:28 Категорија: Новости

У нашој школи је одржан пробни завршни испит за ученике VIII разреда. 130 ученика полагало је тестове из математике и српског језика и комбиновани тест из историје, геофрафије, биологије, хемије и физике.

Пролећни ученички ликовни салон

Датум: 13. April 2018 15:27 Категорија: Новости

Данас је у галерији Круг отворена изложба ученичких радова поводом наградног конкурса на тему "Пратите природу и нећете залутати".

Огледни час у II-1

Датум: 10. April 2018 19:42 Категорија: Новости

У среду, 28.03.2018, одржан је огледни час "Сличности и разлике у српском и енглеском језику" у одељењу II-1. Реализатори часа биле су учитељица Јованка Ранковић и наставница енглеског језика Ана Тодоровић.

XXXIV Зимски сусрети учитеља

Датум: 31. Mart 2018 20:12 Категорија: Новости

У школи  „ Бата Булић“  31.3.2018.г. други пут су реализовани  Зимски сусрети учитеља, 34.по реду који се одржавају сваке године и пружају могућност  реализације обавезног стручног усавршавања свих учесника. Ове године се одржавају у 25 градова у Србији , организује их Савез учитеља Републике Србије у сарадњи са локалним друштвима учитеља. Овогодишњи сусрети се организују као „Дан стручног усавршавања“ ,а полазници на данашњој обуци су били учитељи, предметни наставници као и стручни сарадници који су били  у прилици да похађају једну од пет понуђених акредитованих једнодневних обука и добију уверење о савладаној обуци у трајању од 8 сати (8 бодова).
    На овим сусретима полазници су имали прилику да размене искуства, да развијају професионалне компетенције и стваралачки рад,али и да се упознају са актуелностима у образовно-просветном раду. Радна атмосфера је била ,као и увек, на веома високом новоу, као и добро расположење међу колегама, које су  радо размењивали своја богата искуства и сјајне идеје.У данашњем раду учествовали су учитељи свих школа са територије наше општине,као и из Жагубице,Крепољина и Лазнице. Пријављено је око 130  учесника.
  Поред одабраних предавања, присутни су могли да присуствују  и презентацијама уџбеника и осталих материјала  7 издавачких кућа.
Надамо се да су сви учесници отишли задовољни због  дана који је протекао  у раду и дружењу и да ће успешно применити стечена знања.
Тања Марковић

Ускршњи вашар

Датум: 31. Mart 2018 20:11 Категорија: Новости

Традиционални хуманитарни ускршњи вашар у организацији Ученичког парламента, одржан је ове године у два термина, 29. и 30. марта, пред сам Ускршњи распуст.

Рачунарска учионица

Датум: 31. Mart 2018 20:09 Категорија: Новости

Представници Телеком Србија су у среду, 28. марта 2018. посетили нашу школу и обишли нов информатички кабинет.

Угледни час у VII-4

Датум: 28. Mart 2018 14:14 Категорија: Новости

У уторак, 28. марта 2018. одржан је угледни час "Пубертет и адолесценција" у одељењу VII-4 са применом тематске наставе. Реализатори часа биле су Оливера Ђорђевић, наставница биологије и Милена Васић, стручни сарадник-педагог.