Шаховски меч између ученика и родитеља

Датум: 09. Novembar 2019 21:46 Категорија: Новости

Данас је у просторијама Спортског савеза Општине и ШК Слога одржан шаховски меч између родитеља и ученика наше школе. Меч је завршен победом ученика 16:15.

Фармацеут и фармацеутски техничар

Датум: 03. Novembar 2019 17:47 Категорија: Новости

21.10.2019. године  у одељењу 4-3 , на  5. часу ( ЧОС ) присуствовале су ђачке маме, Драгана Стошић и Милица Јовановић.Презентовале  су занимања фармацеут и фармацеутски техничар. Ученицима су на практичан начин приказале како и шта се ради у апотеци. Ученици су активно учествовали у раду и показали су велико интересовање за ова занимања.

Едукативна радионица на Панарији

Датум: 31. Oktobar 2019 08:48 Категорија: Новости

Циљеви: Прилагођавање простора за рад на часовима и различитим приступима образовно-васпитним потребама ученика;
Учење ван учионице као подстицај за унапређивање компетенција ученика.
Хоризонтално учење - циљана и осмишљена активност учитељице Мирјане Савић која развија сарадњу међу наставницима и интеракцију међу ученицима, а све то у функцији учења.
79 ученика,6 одраслих особа и један прелепи октобарски дан обојен забрђским амбијентом. Изведена је практична настава математике представљањем једног  метра квадратног и једног ара.  Са вероучитељем Бобаном Јовићем је све занимљиво, нарочито легенде из 1375. године о настанку места Панарија.
Учитељица Биљана Животић

Тематска настава Дан јабуке

Датум: 31. Oktobar 2019 08:46 Категорија: Новости

У понедељак, 28. октобра 2019. године у ОШ „Бата Булић“  реализована је тематска настава под називом  „Јабука“, поводом Светског дана јабуке.
Наставу су  реализовали  ученици  и учитељице IV1,  IV2,  IV3,   IV4,  III1 и  III2  одељења.  Гости ученицима матичне школе били су ученици  подручних одељења из Лесковца, Лопушника, Кнежице, Бошњака  и Великог  Поповца.
 Кроз сарадњу у  заједничким активностима,  ученици су остварили циљ  тематске наставе - јабука у заштити здравља и промовисање јабуке као националног бренда.
Такође, ученици су имали прилику да развијају и компетенције за учење, комуникацију и сарадњу, одговоран однос према здрављу, предузимљивост и предузетништво.
Кроз разноврсне активности ученици су  се оспособљавали да:

• резимирају основне идеје  теме о којој се говори,
  • процењују сопствену успешност у резултатима и продуктима заједничког рада,
  • уважавају и поштују саговорника,
  • се усаглашавају  око заједничких активности у групи и преузимају  одговорност,
  • развијају организационе вештине и рукују новцем,
  • да покажу иницијативу,
  • да промовишу здравље и здраве стилове живота.
Једна од активности је била продаја посластица и производа од јабука које су припремали родитељи ученика учесника тематске наставе. Продаја производа коју су ученици  организовали у холу школе била је хуманитарног карактера.
Новац прикупљен овом приликом биће додељен ученицима наше школе, у договору  стручне службе и одељенских старешина.

Представљање и упознавање занимања родитеља

Датум: 25. Oktobar 2019 21:14 Категорија: Новости

15- 10. 2019. године Лидија Животић представила је своје занимање ПСИХОЛОГ. Ученици су се упознали са тиме шта то психолог ради. Том приликом деца су учествовала у радионици на тему "Другарство"-
Ученици III 4, учитељица Татјана Ристић

Фарбање школске ограде у организацији Ученичког парламента

Датум: 25. Oktobar 2019 21:07 Категорија: Новости

У понедељак, 14. октобра 2019. године, у организацији Ученичког парламента наше школе, спроведена је акција фарбања дела  ограде школског дворишта. У акцију су се поред чланова Ученичког парламента укључили и други ученици, као и помоћни радник наше школе. У наредном периоду завршиће се и остатак ограде школског дворишта.

Дечја недеља - такмичење у читању

Датум: 25. Oktobar 2019 20:55 Категорија: Новости

У петак, 11.октоба 2019. године, у школској библиотецо одржано је такмичење у читању. Ученици од петог до осмог разреда су се такмичили у изражајном читању својих радова, прозних и поетских, написаних на тему  “Друг није мета”. Најуспешније радове написале су Јана Вујчић и Магдалена Илић, и они ће се прочитати  на приредби поводом  Дана школе. Издвојили су се и радови Марте Пекеч и Милетић Вукана, као и Теодоре Чолаковић, која је похваљена за оригиналност у писању и читању. Сви ученици ће бити награђени књигама.

Дечја недеља - радионица за ученике од IV до VIII разреда

Датум: 25. Oktobar 2019 20:46 Категорија: Новости

8.10. 2019. године у ОШ „Бата Булић“ педагог и психолог су одржале  радионицу за председнике одељењских заједница од IV до VIII разреда на тему“Како да помогнемо да односи у одељењу буду бољи“. Циљ је био да се ученицима приближе осећања појединаца које група одбацује и да се сви подстакну на активан однос у решавању проблема међу вршњацима.
Присутни ученици су током два школска часа заједнички радили на решавању проблема који личе на реалне проблеме у одељењима, а искуства и идеје са радионице пренеће у своје одељењске заједнице.

Ућешће и сарадња са научним клубом из Рановца

Датум: 25. Oktobar 2019 17:22 Категорија: Новости

Десета европска ноћ истраживача
Пројекат: “Од вредних бака до радозналих ђака”

Учесници: Ученици  четвртих разреда из  ОШ ''Јован Шербановић'' из Рановца и њихова учитељица Сандра Антић и ученици ОШ ''Бата Булић'' из Петровца и њихова учитељица Биљана Животић
Развијање међупредметних компетенција за сарадњу за предузимљивост и естетичке компетенције

Дружење са писцем Дејаном Алексићем

Датум: 09. Oktobar 2019 10:14 Категорија: Новости

1. 10. 2019. године у Градској библиотеци"Ђура Јакшић" Петровац на Млави, поводом Дечије недеље организовано је дружење са писцем Дејаном Алексићем,  коме су присуствовали ученици III3 и III4 са учитељицама Данијелом Живковић и Татјаном Ристић.