Излет на брдо Калина

Датум: 30. Septembar 2021 13:32 Категорија: Новости

Планинарска секција ученика од петог до осмог рареда ОШ „ Бата Булић“ је у недељу 26. 9. 2021. године имала своју прву самосталну акцију – пешачење и излет до брда Калина код Каменова. Учествовало је 40 ученика, чланова планинарске секције. Акцију су водиле наставнице Биљана Атанацковић, Маријана Муљајић и Тања Славковић уз велику помоћ наших другара из планинарског друштва „Горњак“. На пешачење смо кренули у 10 часова из дворишта старе основне школе и након сат времена ходања стигли смо на брдо Калина. Тамо смо се окрепили, одморили, разгледали околину и направили лепе фотографије. Након лепо проведеног дана, око 12:30 смо кренули назад.

Дан пешачења у Србији "Корак ближе здрављу"

Датум: 26. Septembar 2021 17:15 Категорија: Новости

Сваке године у септембру Планинарски савез Србије уз помоћ локалних планинарских друштава, а уз подршку Министарства за омладину и спорт, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Спортског савеза Србије, организује акцију пешачења у циљу промовисања здравих стилова живота.
 Сви учесници пешачили су "Стазом здравља" у дужини од 4,2 км, уживајући у природи, лепом погледу на панораму Петровца на Млави и дружењу.
 Ученици наше школе су ове године учествовали на овој акцији у великом броју. Било је око 120 ученика свих разреда. На овај начин су показали да су им овакве  активности блиске и да воле и желе да учествују у њима. Ученике су предводили наставница Биљана Атанацковић и учитељице Тања Марковић и Оливера Рамовић.
 Такође су се прикључили Дану пешачења и личним примером промовисали здраве стилове живота које и иначе  кроз тематску наставу и часове често представљају ученицима и многи наставници и учитељи наше школе.

СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ПРВАКА

Датум: 31. Avgust 2021 21:08 Категорија: Новости

Свечани пријем ученика првог разреда матичне школе одржан је 31.8.2021. године.  Присутне је најпре поздравила наставница Ана Тодоровић, затим помоћник директора Александра Илић, а психолог Катарина Илић Гомилановић је прочитала спискове ученика по одељењима. Учитељице првог разреда су Мирјана Јовановић 1/1, Татјана Ристић 1/2 и Мирјана Савић 1/3.

Свечани пријем првака и петака

Датум: 26. Avgust 2021 15:20 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
обавештавамо вас да ће:

- свечани пријем првака у нашу школу бити у уторак 31. августа у 9 часова

- свечани пријем петака  бити у уторак 31. августа у 10 часова.

Добро дошли!

КРАЈ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ У ИЗДВОЈЕНИМ ОДЕЉЕЊИМА

Датум: 08. Jul 2021 13:28 Категорија: Новости

У свим нашим издвојеним одељењима свечано је обележен крај школске године, и прелазак ученика 4. разреда на следећи ниво школовања. Учитељи су са родитељима ученика организовали прославе, а четвртаци су овај дан прославили са својим млађим друговима.
        СРЕЋНО ЧЕТВРТАЦИ!

ДОДЕЛА ДИПЛОМА УЧЕНИЦИМА 8. РАЗРЕДА

Датум: 08. Jul 2021 12:54 Категорија: Новости

30.6.2021. године, у просторијама наше школе, ученицима 8. разреда приређена је скромна свечаност, и подељена сведочанства, књиге, дипломе ,,Вук Караџић" и специјалне дипломе.
       Најбољи ученик ове генерације је ученица 8/1 ЛЕНА ПАНИЋ. Носилаца Вукове дипломе било је 22, а специјалних диплома 34.
       Свршене осмаке даље очекује упис у жељене средње школе.
       ДРАГИ НАШИ УЧЕНИЦИ! ПУНО СРЕЋЕ У ДАЉЕМ ШКОЛОВАЊУ И ЖИВОТУ!

МАТУРСКО ВЕЧЕ УЧЕНИКА 8. РАЗРЕДА

Датум: 08. Jul 2021 11:31 Категорија: Новости

28.6.2021. године наши ученици осмог разреда свечано су прославили своје матурско вече. Ове школске године 8. разред завршило је 118 ученика у пет одељења. Њихове одељењске старешине били су Оливера Ђорђевић, Катарина Перић, Предраг Вујовић, Јасмина Ђорђевић и Срђан Илић.

НАГРАЂЕНИ НАЈАКТИВНИЈИ ЧЛАНОВИ ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ

Датум: 08. Jul 2021 10:19 Категорија: Новости

На крају ове школске године скромно су награђени најактивнији чланови школске библиотеке у млађим разредима и специјалном одељењу.

РОБОТ КОЈИ ИГРА ШАХ

Датум: 07. Jul 2021 11:13 Категорија: Новости

Наш бивши ученик, а сада ученик трећег разреда гимназије, Вељко Марковић, посетио је нашу школу 21.6.2021. и том приликом нашим ученицима демонстрирао свој изум - робота који игра шах.

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ,,КЕНГУР

Датум: 07. Jul 2021 09:25 Категорија: Новости

10.6.2021. године у нашој школи одржано је математичко такмичење ,, Кенгур". Такмичење су реализовали наставници математике, обухвата ученике старијих разреда, и учествовало је 15 наших ученика.