Дан борбе против AIDS-a

Датум: 07. Decembar 2021 10:44 Категорија: Новости

Првог децембра 2021. године у нашој школи обележен је дан борбе против АИДС-а, у  сарадњи са Дирекцијом за омладину и спорт, Црвеним крстом Петровац на Млави и Културно просветним центром Петровац.

Физичарење

Датум: 06. Decembar 2021 21:03 Категорија: Новости

Ученици шестог један и шестог два су се ове године први пут сусрели са новим наставним предметом-физика.

Садимо дрвеће

Датум: 06. Decembar 2021 12:59 Категорија: Новости

У издвојеном одељењу у Кнежици реализована је акција сређивања школског дворишта, садњом новог дрвећа.

Тематска седмица

Датум: 25. Novembar 2021 17:27 Категорија: Новости

У периоду од 18-22.10.2021. реализована је Тематска седмица "Јесење боје" у свим одељењима првог разреда матичне школе и у издвојеном  одељењу Кнежица.
Реализатори наставе су учитељи Мирјана Јовановић, Татјана Ристић. Мирјана Савић и Нада Митровић.

Европски школски спортски дан

Датум: 22. Oktobar 2021 14:02 Категорија: Новости

СРПСКИ САВЕЗ ПРОФЕСОРА ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА И СПОРТА у сарадњи са EUPEA – European Physical Education Association, уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја организује ЕВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН (European School Sports Day – ESSD) у петак 24.09.2021. г.Европски школски спортски дан (ЕШСД) је паневропска иницијатива чији је главни циљ промоција физичке активности на међународном нивоу и укључивање што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања. Прошле године је преко 3.200.000 ученика учествовало је у 10.000 школа широм Европе.

Дечија недеља

Датум: 21. Oktobar 2021 13:44 Категорија: Новости

Дечија недеља је највећа национална манифестација за децу која се сваког октобра одржава у циљу уједињења свих друштвених актера,  са циљем побољшања положаја детета.
И ове године је обележена  Дечија недеља је  у нашој школи од  4. до 10. октобра 2021. године, под слоганом, чија су инспирација били стихови песме  Детe нашег великог песника  Љубивоја Ршумовића :
 ДЕТЕ  ЈЕ  ДЕТЕ
 ДА ГА ВОЛИТЕ И РАЗУМЕТЕ

Донација Института за француски језик

Датум: 19. Oktobar 2021 12:33 Категорија: Новости

Стручно веће за француски језик добило је веома вредне приручнике  из граматике и дидактички материјал,  у оквиру донације Француског института.

Дан школе

Датум: 17. Oktobar 2021 10:48 Категорија: Новости

Радионица „Заштита деце у медијима“

Датум: 07. Oktobar 2021 13:58 Категорија: Новости

У оквиру активности Дечије недеље, у уторак, 5.10.2021. педагог Милена Васић одржала је радионицу за чланове парламента „ Заштита деце у медијима“.

Радионица Црвеног крста

Датум: 05. Oktobar 2021 10:45 Категорија: Новости

Дана 1.10.2021. године у одељењима првог разреда  ОШ „Бата Булић“, одржана је радионица „Безбедност деце у саобраћају.