,,НА КРИЛИМА ВЕТРА" - СРПСКО-РОМСКИ РЕЧНИК

Датум: 24. Mart 2021 13:50 Категорија: Новости

Неки ученици одељења III/3 учитељице Тање Марковић учествовали су на конкурсу за илустрације за нову књигу на ромском језику.

,,На крилима ветра" је српско- ромски речник, аутора Јелене Бабић и Славимира Демировића. Аутори су замислили да у књизи буду дечије илустрације ученика млађих разреда, па су расписали конкурс.
      Теме за речник су биле следеће: Моја породица, Школа и школски простор, На игралишту, Домаће животиње, Дивље животиње, За столом и У саобраћају. Сви учесници и њихови ментори су добили захвалнице. Аутори одабраних радова, ментори и школе из којих долазе, именовани су у књизи.
      Радови две ученице из III/3 су ушли у ужи избор, а један од њих је изабран да буде штампан у речнику.