УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД

Датум: 17. Mart 2021 09:30 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД
ОШ ,,БАТА БУЛИЋ" ПЕТРОВАЦ за школску 2021/2022. годину

Поштовани родитељи будућих ђака првака,
обавештавамо вас да ће се са заказивањем термина за упис у први разред и тестирањем детета почети 22.03.2021. и трајаће до 28.05.2021. године. Термине можете да закажете на два начина:
1. Електронским путем на порталу еУправа покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ
Потребно је да:
-  Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
-  Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
-  Закажете термин у школи

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.
Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

2.  Позивањем школе на број телефона 0127160249 и 0638144147 сваког радног дана од 9 до 12 часова. Уколико се определите да на овај начин закажете термин потребно је да приликом позивања школе доставите матични број детета и  једног од родитеља, мејл адресу и контакт телефон.

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:
-  Извод из матичне књиге рођених
-  Уверење о пребивалишту
-   Уверење о похађању припремног предшколског програма
-   Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење
* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Желимо вам успешан упис у први разред!

Иван Радосављевић