XXXVI Зимски сусрети учитеља у Петровцу на Млави

Датум: 01. Mart 2020 22:03 Категорија: Новости

У организацији Савеза учитеља Републике Србије и Друштва учитеља Општине Петровац на Млави 22.2.2020.године у петровачкој Основној школи „Бата Булић“ одржани су XXXVI Зимски сусрети учитеља.
Скупу је присуствовало око 115 учитеља, наставника, стручних сарадника и васпитача  из петровачке општине, али и полазници из Кучева и Жабара. Ови сусрети су  се одвијали под мотоом „Дан стручног усавршавања“ и били су добра прилика да полазници размене искуства и стекну нова знања у време када је у Србији веома важна модернизација образовања и праћење европских стандарда, као и постављање ђака у центар образовног система.
Циљ сусрета јесте стручно усавршавање, унапређивање знања и компетенција и дружење просветних радника.
 Полазници обука су били у прилици  да размене искуства и да се врате у своје школе са високом вибрацијом и позитивном причом. На скупу смо имали неколико тема које су се развијале, као што су: паметне фасцикле, употреба лутке у настави, ваннаставне активности и практична примена вештина и метода учења у школама. Присутни су били и представници седам издавачких кућа који су показали учитељима и наставницима најновија издања.
Тања Марковић