Обележавање Дана лептира 28.5.

Датум: 05. Jun 2019 18:10 Категорија: Новости

Ученици из издвојеног одељења Лопушник са учитељицом Татјаном Грујић Славковић. посетили су ученике трећег разреда и учитељицу Биљану Животић у матичној школи и били њихови гости. Обележили су Дан лептира кроз интегративну наставу у трећем разреду и пројектну наставу у првом разреду.

Кроз многобројне активности које су биле повезане са изгледом, обликом, кретањем и животом лептира, ученици обележили овај дан. Научили су шта је то подударност уочавајући, бојећи, обликујући, испробавајући и стварајући идентична крила лептирова радећи у пару и седећи један наспрам другог. На тај начин су стварани лептирови идентичних крила од боја, од чоколаде, од папирних трака или на лицима девојчица и дечака. колико је било интересантно учити подударност на овај начин ученици су се изражавали записујући слова која се могу поклапањем довести до подударности. Од 32 ученика који су радили евалуацију само је једно слово било асиметрично.