Огледни час у II-1

Датум: 10. April 2018 19:42 Категорија: Новости

У среду, 28.03.2018, одржан је огледни час "Сличности и разлике у српском и енглеском језику" у одељењу II-1. Реализатори часа биле су учитељица Јованка Ранковић и наставница енглеског језика Ана Тодоровић.

Циљ овог часа био је да се упореде знања стечена из српског и енглеског језика на основу споја традиционалног учења и примене ИКТ- а у настави.
Ученици су имали прилике да користе мобилне телефоне у сврху учења и да кроз драматизацију систематизују своја знања.
Српски језик обновљен је на основу кратких дијалога измедју ученика, док је енглески језик представљен путем ПП презентације и аудио- визуелног садржаја.
Ученици су потом, подељени у групе, радили квиз на интернету, а затим своје утиске о часу представили бојењем смајлића које су ставили у коверте и послали на адресе учитељице и наставнице, при чему су обновили знања о адресирању писама.