Лапбук у настави

Датум: 05. Oktobar 2017 19:58 Категорија: Новости

Лапбук у настави
  У четвртак  28.9.2017. ученици IV 3 направили су своје прве лапбукове на часу Ликовне
културе и тако су повезали знања стечена на часовима Природе и друштва.
  Лапбук (lapbook) је  збирка мини материјала – којa пружа интерактивни простор за цртеже, приче, графиконе, дијаграме  и писани рад о било којој теми.
  Обично се прави од картонске фасцикле у боји,  мада у ту сврху нама је послужила  задња корица блока и припремљени материјали за сечење.Пошто су радили први пут,добили су осмишљен материјал за рад.Претходног дана су истраживали и долазили до података о главним градовима земаља у окружењу,новчаним јединицама које се користе у тим земљама и изгледу застава.
  Понуђени материјал су бојили,секли,савијали и лепили.
  Ученици су на занимљив начин утврдили обрађене садржаје из предмета Природа и друштво и научили :

• о положају Србије у Европи,
  • о државним симболима Србије,
  • о суседним државама: оријентација, главни град, застава, новчана јединица,
  • о броју становника и како се он утврђује,
  • о знаменитостима главног града,
  • о пасошу као путној исправи,
  • о новчаној јединици, и знаменитим личностима које се појављују на новчаницама.
  Материјал су лепили по сопственој организацији простора и били су веома задовољни постигнутим резултатом.
Учитељица Тања Марковић