Дечија недеља од 2. 10. до 8. 10. 2017. - "За радост сваког детета"

Датум: 01. Oktobar 2017 14:40 Категорија: Новости

Дечја недеља нам је све ближа! Ове године она се званично обележава од 2. до 8. октобра, али децу славимо и подржавамо сваки дан у години!
Дечја недеља се традиционално реализује уз подршку и покровитељство Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, а у реализацији активности Дечје недеље учествују владине институције, организације и удружења грађана, као и многи угледни појединци посвећени деци. Она видљиво, на најширем нивоу, указује на важна питања и изазове, константно истичући потребу даљег развоја интегрисаног и савременог националног си- стема за промоцију и заштиту дечјих права.
Ове године Дечја недеља ће бити нова прилика да се створе још квалитетнији услови за остваривање права детета на развој испуњен љубављу, разумевањем и поштовањем, што се посебно може постићи подстицањем међугенерацијске солидарности и сарадње. Због тога ће мото
Програмских активности у 2017. години бити:
Градимо мостове међу генерацијама ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА
Све активности везане за програм и дешавања у склопу дечје недеље пратите (али и објављујте ;) ) уз хештег #decjanedelja2017