Студијске посете

1. децембра 2011. наставници наше школе посетили су ОШ ''Исидора Секулић'' из Панчева. Том приликом разговарали су са психологом и наставницима модел школе о променама на нивоу целе школе које су обебеђивале развој инклузивне климе. Посетили су и часове на којима су видели моификације за децу са тешкоћама у учењу, снижених интелектуалних способности, са проблемима у читању, писању, рачунању, у пажњи и понашању. Разговор је обављен и са наставницома српског језика која је у предходној школској години модификовала наставу за два ученика која су радила по индивидуалном образовом програму и за које је прилагођавала завршни испит. Стечена искуства примењена су у припреми и реализацији огледних часова и свакодневној школској пракси у инклузиним одељењима.